TIBI - vodní kefír pro zdravi www.fisar.net/tibi 
TIBI - vodní kefír - japonské krystaly  Tibi-index|vodní kefír|Kombucha|čajovna|diskuse - nabídka|zajímavé |galerie

Tibi kefír - pro zdravíTibi kefír - Diskuse:
TIBI - vodní kefír pro zdraví

Add URL FREE

Autodoprava - stěhování
Svatební fotograf
Reggae móda
Noty - Kytara
original sculptures

Galerie Umění Praha : výstavy


klikněte a navštivte:


ART SEARCH - katalog umění!

ART JOBS USA
add jobs

Levný Hosting

vyklikniTibi - něco pro naše zdraví!

Tibi - vodní kefír, japonské krystaly

Diskuse o vodním keíru. Nabídka TIBI - krystalků vodního kefíruTIBI FÓRUM diskuse o vodním kefíru kde můžete najít odpovědi na rozličné otázky ohledně přípravy a účinků Tibi kefíru, ptát se, vyměňovat si osobní zkušenosti...
nabídka - poptávka - dotazy - informace :-)


TIBI - Otázky a odpovědi - informace

přidat vzkaz do fóra

Jan Opatřil -   Horní Suchá

Krystalky už skutečně mám a doufám, že budou v pořádku. Jenom bych měl ještě dotaz: Není mi jasné, jestli se má nálev během fermentace míchat [1] a jestli krystalkům neuškodí "nerafinovaný - hnědý cukr" protože na obalu je ve složení tohoto cukru nějaký "černý sirob" (což vůbec nevím co je a hlavně proč tam je - zkusím o tom něco najít na i-netu). [2] .
V ten pátek jsem se ještě znovu stavil k večeru na poštu osobně přeptat a to bylo dobře, jinak by mi zásliku doručili až v pondělí [v]. Takže si teď krystalky hoví ve sladké vodě (použil jsem vodu ze studánky z nedalekých Beskyd) a vznášejí se tam hrozinky (to je doufám dobře). Už se těším na první degustaci kefíru d'acqua. Pamatuju si, že moje babička více než před dvaceti lety, nějaký podobný nápoj připravovala, ale v té době jsem se zajímal o dětské hry a nepamatuji se přesně na chuť, ale určitě vím, že jsem ho pil. Možná, že to byly právě ony krystalky, protože postup přípravy byl podobný. Na nic nic jiného jsem zatím nikde nenarazil. Jinak si připravuju nápoj z "houby" kombuchy, který mi velmi chutná a byla mi nabízena "tibetská houba", ale namám v oblibě konzumaci kravského mléka [3], tak jsem nabídky nevyužil. Těším se na experimentování s krystalky a s bylinkami. Rád se později podělím se zážitky.
S díky a se srdečným podravem Jan Opatřil .

Mourek:
[1] Nálev s krystalky doporučuji 1x za den zamíchat. Pomůže to těm vespod dostat čerstvé živiny ale i když nezamícháte ani jednou, neuškodí jim to. <]
[2] Sirob neboli MELASA - je druhotný cukerný roztok, který odpadá při výrobě z tzv. zadinové cukroviny při výrobě cukru v cukrovarech. Obsahuje ještě 50 % sacharosy (cukr řepný či třtinový), avšak pro svůj již vysoký obsah necukrů nemá schopnost vyloučit cukr krystalizací a zůstává v roztoku. Využívá se jako surovina pro průmyslovou výrobu lihu, droždí, kyseliny citrónové a mléčné a je obsažen jako složka v různých melasových potravinách. Používá se v čísté formě nebo jako s příměsí v "cukru hnědém" neboli "přírodním", při pečení koláčů, pečiva i jiných pokrmů (čínská kuchyně). V našich lepších obchodech se setkáme s hnědým třtinovým cukrem a jen opravdu v těch nejlepších nebo spíš zahraničních můžeme najít melasu i v plechovkách. Sirob je vlastně to zdravé z cukrové řepy nebo třtiny. <]
[3] Kravské mléko není od přírody určeno nikomu jinému než telátkům. Lidská maminka také nebude dávat své mléko například pejskům a kočičkám, ale svému dítěti. <]
Dekuji za Vaše dotazy. Dejte za čas vědět jak se Tibi u Vás daří!

Valerián Cunta - České Budějovice -  ......

Jak dlouho vydrží krystalky vodního kefíru přepravu poštou? Nezničí se dlouhou přepravou? Myslim jako když si je nestačím včas vyzvednout na poště, nebo se doručení zdrží.

Mourek:
Mám zkušenost se zapomenutou PETkou ... 10 dni uzavřenou .... byla velmi natlakovaná a musel jsem ji po etapach pomalu odpouštět. Krystalky to kupodivu nezlikvidovalo. Jak se zdá, tak největší vliv na ně má voda. Když je dobrá, přežijí téměř vše.

MUDr.Jan Malý - Brno - 

Je záslužné, že tyto stránky vznikly.
Již třetí rok vyrábím a používám kefír takto: tibikulturu třikrát propláchnu, do litrové PET láhve naleju vodu a 2 polevkové lžičky včelího medu. Po pěti dnech tibikefír sleju, uzavřenou lahev uložím do lednice a vypiju 2 deci denně. Cyklus opakuji
Zdravím
Dr.Malý

Mourek:
Děkuji. Jsem rád,že jste se podělil o své skušenosti s přípravou Tibi. Mimochodem ja piju 1,5 litru denně.

Ing. Karla Dubná - Studénka

Krystalky TIBI došly v pořádku. Doufám, že se jim u nás bude dobře dařit.
Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji za ochotu a srdečně Vás zdravím..

Mourek:
Čistá voda a mysl je základem uspěchu. Plamen Petkov si odvezl krystalky do Sofie - Bulharska a neuvěřitělně se jim tam dařilo. Množili se 3x rychleji než když připravoval nápoj v Praze. Chystám se vyzkoušet pramenitou vodu ze studánky a pak zde uvedu nové poznatky.

Eva -

Dobrý den, ráda bych se zeptala jakým tempem se mi budou houbičky množit - mám na mysli abych jich třeba neměla tolik, že nebudu vědět kam s nimi. Pokud bych si například chtěla dát pauzu v užívání ale přitom houbičky zachovat na pozdější užívání, tak zřejmě jiné skladování než ten týden v lednici ve sladkém nálevu není že? Jak dlouho mi vydrží houbičky pokud budu vyrábět nálevy pořád dokolečka? Děkuji a pěkný den. Jsem zvědavá na jejich účinky. Dám vědět.

editor Mourek:
Používáte-li balenou vodu, nebo čistou pramenitou, krystalky se množí celkem rychle.
Voda z vodovodu v některých oblastech krystalkům moc nesvědčí a zpomalí jejich množení, nápoj však dál produkují dobrý.
Krystalky se stále reprodukují nepozoroval jsem že by časem odumíraly a jestli ano, tak se snad rozpadnou a rozpustí aniž to poznáte.
K delšímu uchování Tibi kultury zkuste krystalky důkladně usušit a pak zamrazit. Podělte se pak s námi o své poznamtky a zkušenosti.

Marta Špačková - Olomouc -

Mám dotaz. Tibi vyrábím již delší dobu, ale nyni dochází k pomalému množeni a nápoj bývá hustý, někdy jak uvařený škrob, kde se asi stala chyba? Děkuji za zprávu.

Mourek:
No to je husté! ..ale nezoufejte! Také se mi to jednou stalo.
Nejspíš jste krystalky příliš proplachovala a tím omezila podíl kultury kvasinek která žíje v symbioze s houbou Tibi. Nepřehánějte to s proplachováním a přidejte více sušeného ovoce aby se kvasinky opět pomnožily. V tomto případě doporučuji přidat do nálevu lžíci medu obsahujícího jednodušší cukry.
... a za týden dejte vědět jak se jim daří!

Dušan M. - Rokycany

Tibi mi velice chutná, jen nemám úplně jasno v přípravě nápoje. Nikde jsem se nedočetl, jak je nutno (nenutno) zavírat nádobu při kvašení nápoje. Zdali může nápoj bez újmy vykvasit i bez uzávěru, tedy na vzduchu. Má někdo, prosím, s tímto nějakou zkušenost? Děkuji.

Mourek:
Děkuji za Váš dotaz. Nádobu s nálevem uzavřete. Stačí přiklopit víčkem či uzávěrem, nebo zakrýt plastickou folií na potraviny. V případě že chcete mít nápoj extra perlivý použijte nádobu s hermetickým uzávěrem. V tomto případě naplňte sklenici jen do dvou třetin. Zabráníte tím vytvoření přílišného tlaku a nebezpečí roztržení nádoby. Více info: příprava Tibi
Přeji dobré Tibi!

Romana. - Náchod
Chtěla bych se zeptat, jestli krystalům vadí teplá nebo horká voda,jestli se dají zmrazit a jestli jim tolik vadí kov jak se říká a jak je nejlépe uchovávat, nevím jaké používat rozinky jestli můžu třeba ty sultánky, jsou totiž větší. A na jeden litr jich má být 8? A musí se každý den proplachovat nebo to stačí obden? Děkuji za odpověď

Mourek:
Teplou vodu nedoporučuji. Pro krystalky TIBI je nejvhodnější pokojová teplota.
Krystalky lze uchovat zhruba jeden týden v lednici v oslazené vodě. Nízká teplota zpomalí jejich činnost.
Četl jsem o možnosti usušení krystalků a jejich uchování v mrazáku.
Připravuji nálev ve 3-litrové sklenici. Přidávám jeden až dva sušené fíky, nebo asi 10rozinek. Ovoce napomáhá procesu fermentace a bylinky dodávají nápoji lepší chuť.
Další možnosti přípravy nápoje najdete -ZDE-
Voda je nejlepší pramenitá (nechlorovaná), běžnou pitnou vodu je lépe nejprve převařit a ochladit na pokojovou teplotu.
Kov nedoporučuji používat - při styku s vodou vytváří menší elektrické napětí, které může krystalkům škodit.
Krystalky lehce propláchněte po stočení nápoje, tedy po dvou až třech dnech fermentace. S proplachováním to nepřehánějte Odstraňujete tím kulturu kvasinek které žijí v symbióze s TIBI houbou a jsou pro existenci TIBI nepostradatelné.
Hodně štěstí!

Kateřina V. - Kroměříž
Již jsem tuto směs organismů používala, ale nepodařilo se mi vymyslet způsob, jak zabránit její samodestrukci, v případě, že není vyměňován základní vodní substrát (dochází k překyselení).
Prosím poraďte. Děkuji rovněž za upozornění na možnost nabídnout krystalky TIBI dalším zájemcům prostřednictvím Vašich webovských stránek .

Mourek:
Zdravím Vás a děkuji za Váš zájem o TIBI.
Krystalky lze uchovat zhruba jeden týden v lednici v oslazené vodě. Nízká teplota zpomalí jejich činnost.
Na jednom australském serveru jsem se dočetl i o možnosti usušení krystalků a jejich uchování v mražáku.

Elena Hojnošová - Bratislava - Slovensko
Dobry den,
chcela by som sa spýtať , či tieto "krystaly" možem davat aj do mlieka?

Mourek:
Krystalky TIBI mají podle určitých zdrojů možný společný původ v klasické kefírové hobě, ale jejich adaptace na mléko již není možná. Stejně tak kbychom se snažili vytvořit Vodní Kefír pomocí klasické kefírové houby, bude jí k přežití scházet laktóza.

Plamen Petkov - Sofia - BG

Díky za ty kristalki. Piti me chutna a beru je na ceste do Sofia pro moje zena. Ona bude brzo rodit. Tesim se moc. Mi tam nic tak jako to tibi nemame.

Mourek:
Přeji snadný porod! Hodně štěstí!.

Ahoj Mourek! Us mame nove mimnko, Venko jse jmenue. Je moc heski! Zdravim celou TIBI partu. Plamen

Mourek:
Blahopřeji k narození syna! Doufam ze se mate dobre a jste stastni.

Václav Paleček - -

dnes jsem si byl na poště vyzvednout váš balíček (česká pošta doručila zásilku za 3 dny) - ještě jednou díky za vaši ochotu.
TIBI nám chutná - už jsme ho degustovali i dříve, takže jsme měli celkem reálnou představu, o co jde.
PET láhev došla plně nafouknutá a navíc slušně natlakovaná (musel jsem pomalu odpouštět, abych nebyl osprchován). Byla díky české poště na cestách 3 dny (poslal jste ji v pondělí a já ji obdržel ve čtvrtek)
vyrábím zatím v množství 1,5 litru).
Už jsem uspokojil prvního zájemce a očekávám velký zájem, jen co nám v září začne kurs jógy, kde chystám něco osvěty o zdravých nápojích (tj TIBI + kombucha).
určitě by stálo za to přidat několik užitečných zkušeností a rad, které jsou uváděny na http://users.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html#Kefir-d-acqua .
Zaujala mě hlavně možnost vyrábět tento nápoj z ovocných šťáv, bylinných výluhů aj.
Za velmi důležité považuji varování, aby se pro přípravu nepoužívala chlorovaná voda (používám převařenou), zabránit styku kultury s kovy, zajistit promíchávání, upozornit na to, že se jedná o mírně alkoholický nápoj (obsah alkoholu může být po delší fermentaci i nad 2%!)

Hezký den přeje
Vaclav Paleček

Mourek:
Ať Vám slouží stejně dobře jako mě a mým blízkým!.
Překlad návodu k výrobě TIBI nápoje z bylinných výluhů najdete -ZDE-

vodni kefir

přidat vzkazSochař a kameník


Original glass sculptures
Red Pyramid - original glass sculptures sale by artist.Blue Conception - original glass sculpture.for sale by artistYellow Spiral - unique glass sculpture.. Available now!Spiral Levitation - mold melted glass sculpture sale by artistDreaming blue - original glass sculptures sale by artist.Tied - painted glass plate. Unique design sale

nalezeno Vodn9 Kef9r   M.Fi
Tibi-index | vodní kefír | kombucha | čajovna | otázky a odpovědi | diskuse | odkazy | galerie