TIBI - vodní kefír pro zdravi www.fisar.net/tibi 

jó jó jogurty, zdraví a zázraky reklamy
Jogurt, jogurty s jogurtem  Tibi-index|vodní kefír|Kombucha|čajovna|diskuse - nabídka|zajímavé |galerie

Tibi kefír - pro zdravíTibi kefír - Diskuse:
TIBI - vodní kefír pro zdraví

Add URL FREE

Autodoprava - stěhování
Svatební fotograf
Reggae móda
Noty - Kytara
original sculptures

Galerie Umění Praha : výstavy


klikněte a navštivte:


ART SEARCH - katalog umění!

ART JOBS USA
add jobs

Levný Hosting

vyklikniTibi - něco pro naše zdraví!

Tibi - vodní kefír, japonské krystaly

Diskuse o vodním keíru. Nabídka TIBI - krystalků vodního kefíruTIBI FÓRUM diskuse o vodním kefíru kde můžete najít odpovědi na rozličné otázky ohledně přípravy a účinků Tibi kefíru, ptát se, vyměňovat si osobní zkušenosti...
nabídka - poptávka - dotazy - informace :-)Zákaz reklamy na Actimel v Británii. Je to jen běžný jogurt

Malé lahvičky s nápojem, který má zvyšovat obranyschopnost organismu. Možná jste, stejně jako Britové, podlehli reklamě a investujete nemalé částky do nápoje Actimel. Jenže Britové teď prozkoumali všechny studie, kterými se společnost Danone zaštítila a zjistili: Na Actimelu není nic speciálního, je to běžný jogurt.

Úřad ASA, který ve Spojeném království dbá na pravdivost reklam, se rozhodl zakázat spot na nápoj Actimel. Důkazy předložené společností Danone neprokázaly tvrzení, že pití Actimelu pomáhá děti chránit před běžnými dětskými nemocemi.

Televizním šot ukazuje lahvičku s jogurtem, která skáče přes švihadlo. Navíc do rytmu veselého švitoření školáků hrajících si na hřišti. "Děti actimel milují. A on jim prospívá. Actimel. Je vědecky prokázáno, že pomáhá zvyšovat obranyschopnost vašich dětí," říká hlas starostlivého "tatínka". Pak se na obrazovce objeví razítko, které má evokovat dojem, že to je opravdu ověřené.

Danone předložila 23 studií prováděných na celkem asi 6000 lidech různých věkových kategorií, které měly prokázat zdravotní přínos po pití Actimelu. Osm z těchto studií byly provedeny na dětech do 16 let.

Mezi "důkazy?, které měly spotřebitele přesvědčit, aby Actimel kupovali, byly studie provedené na dětech v Indii. Ty trpěly akutním průjmem nebo přijímaly léky na zánět žaludku. Při další studii byly děti rozdělené do skupin, které pily jogurt, a jiných, které jej nepily. Děti, co měly Actimel na jídelníčku, navíc dvojnásobnou než denní doporučenou dávku, netrpěly prokazatelně menšími problémy se zažíváním. Byly na tom podobně jako ty, které výrobek od Danone nepily. Stejně tak u nemocných dětí v Indii nebylo prokázáno, že zlepšení jejich stavu bylo po pití Actimelu.

Danone: Jsme zklamaní, naše tvrzení jsou pravdivá

"Je to pro nás velké zklamání,? řekl mluvčí britské pobočky Danone Daily Telegraphu. "Naše tvrzení jsou důkladně prověřená a založená na řadě důkazů,? komentoval rozhodnutí ASA. Studie podle mluvčího prováděli lidé, které uznává mezinárodní vědecká veřejnost. Tito experti mají podle Danone "bohaté zkušenosti s klinickými testy, s probiotickou pediatrií i imunologií?.


Útěchou pro Danone může být fakt, že inspektoři z ASA se už setkali s horšími reklamními triky. "Výsledky Danone nebyly až tak špatné, když to srovnám s jinými, které jsme už měli čest vidět. Na druhou stranu nebyly tak dobré, aby prokázaly to, co tvrdily,? řekl Guy Parker z ASA pro BBC.
celý článek najdete na stránkách vitalita.cz
Úřady "stoply" Actimel!

Před pár dny britský úřad pro reklamu zakázal televizní spoty, v nichž se slibuje, že nápoj Actimel podpoří přirozenou obranyschopnost dětí proti nemocem.
Výrobce se brání, že své tvrzení má podloženo velkým množstvím důkazů z celkem 24 studií. Jak je to doopravdy?
Pro nemocné ano... "Studie, které nám firma předložila nebyly úplně mimo, nicméně nebyly dostatečně silné k tomu, aby dokazovaly tvrzení firmy v reklamě," prohlásil nekompromisně šéf úřadu Guy Parker.


Reklama na Actimel ujišťuje rodiče o "vědecky prokázaném účinku na dětskou obranyschopnost". Ovšem jeden výzkum probíhal u šestiměsíčních dětí, přičemž zakázaná reklama je zaměřená na hlavně na školáky.
Další dvě studie ke všemu vznikly v indické nemocnici, kde byl Actimel testován na 16tiletých teenagerech, trpících akutním průjmem.
Úřad pro reklamu proto namítá, že tyto studie neprokazují nic o vlivu nápoje na zažívaní zdravých dětí.
... pro zdravé NE!

Totéž stanovisko zastává většina vědců: zatímco živé bakterie ve stravě jsou prospěšné při některých obtížích, například při průjmu v důsledku užívání antibiotik, na stav zdravého člověka nemají žádný pozitivní vliv.
Někteří vědci dokonce tvrdí, že probiotika naopak zdraví škodí! Podle předních britských mikrobiologů mohou **oslabit lidskou imunitu.
Teorie o "dobrých" bakteriích, které v lidském zažívacím traktu nastolí rovnováhu, se prý může zdát smysluplná, ve skutečnosti stojí na značně vratkých základech a imunitu naopak oslabují.**
Pokaždé jinak
Profesor mikrobiologie Michael Wilson** z Londýnské univerzity před probiotiky varuje. Připomíná, že v lidském trávicím traktu žije nejméně 2 000 druhů bakterií a každžý z nich je zastoupen miliony a miliony jedinců. Každý druh působí jinak a i ty "dobré" bakterie mají na každého člověka jiné účinky.
Navíc v nápojích a potravinových doplňcích se obsah probiotik nekontroluje podle farmaceutických zásad - nejedná se totiž o lék, ale jen o doplněk stravy.

"Lidé si myslí, že ovlivňováním střevní flóry pečují o své zdraví. Skutečnost je však taková, že v krajním případě se může stát, že u člověka s narušenou imunitou může dojít až k otravě krve, prohlašuje profesor Wilson.
Dejte si pozor
Konzumace jídel obsahujících bakterie se datuje odedávna, počínaje pitím kyselého mléka k léčbě střevních potíží v biblických dobách.
"Žádný mikroorganismus není naprosto neškodný. Když jste zdraví, pravděpodobně vám neublíží, ale ani nepomohou. Pokud ale zatížíte své tělo zbytečně velkým množstvím bakterií, říkáte si o poškození imunitního systému," upozorňuje profesor Wilson.
Profesor Jeremy Nicholson, který vede chirurgii na Imperial College v Londýně zase upozorňuje: "Kdybychom chtěli nahradili bakterie v lidském střevě, museli bychom vypít 50 tisíc Actimelů denně."
Zdraví lidé by potravinové doplňky s probiotickou kulturou konzumovat neměli, přestože reklama tvrdí pravý opak,** tvrdí i tento londýnský profesor.Yogury s probiotickými bakteriemi před soudem

Globální potravinářský gigant Danone, přesněji řečeno jeho americká odbočka Danon, musí před kalifornským soudem obhajovat své jogurty a zejména jejich proklamované benefity. Žaloba viní společnost ze záměrného matení zákazníků, přilákaných komunikací zdravotních výhod konzumace jejich výrobků. Přes 100 miliónů dolarů vynaložila firma v poslední době na propagaci i u nás známé značky Activia a lokální DanActive. Tyto nové produkty reagují na spotřebitelské trendy důrazu na zdravý životní styl a "wellness".
Podle žalujících marketing jogurtů Danone obsahujících "probiotika" výrazně přispěl k jednomu z nejúspěšnějších zavedení nových produktů v potravinářském sektoru. Tvrzení o příznivém vlivu na zdraví konzumentů pomohlo firmě účtovat za tyto produkty v průměru o 30% více než za "obyčejný "jogurt. Pojmy jako bifidus essensis, regularis či dokonce aktiregularis s sebou nesou nádech vědeckého poznání a tedy nejmodernějšího přístupu ke stravování. Jejich proklamované positivní účinky na zažívací proces dle žalujících právníků však nedokazují ani studie prováděné pro Danone. Dotčená firma se pochopitelně brání a prohlašuje, že všechny používané claimy odpovídají vědeckým poznatkům. Podobně se však firma chovala i ve Velké Británii, kde byla donucena odstranit ze svých reklam na jogurt Shape zavádějící tvrzení: "added nothing" a "virtually fat free".

nfo na reuters.com
Original glass sculptures
Red Pyramid - original glass sculptures sale by artist.Blue Conception - original glass sculpture.for sale by artistYellow Spiral - unique glass sculpture.. Available now!Spiral Levitation - mold melted glass sculpture sale by artistDreaming blue - original glass sculptures sale by artist.Tied - painted glass plate. Unique design sale

nalezeno Vodni Kefir   M.Fi
Tibi-index | vodní kefír | kombucha | čajovna | otázky a odpovědi | diskuse | odkazy | galerie